Rawlplug

Rawlplug

Rawlplug specjalizuje się w innowacyjnych rozwiązaniach z zakresu technik zamocowań - ich projektowaniu, produkcji i dystrybucji.

Rawlplug jest jednym z liderów wśród producentów zamocowań w Europie i na świecie. Asortyment produktów wytwarzanych przez Rawlplug obejmuje najwyższej jakości mechaniczne elementy złączne, wyroby gwintowane, kotwy wklejane, wiertła, piły tarczowe oraz narzędzia i elektronarzędzia. Na globalny sukces Rawlplug składają się nowoczesne zakłady produkcyjne, własne zaawansowane centra badawczo-rozwojowe oraz wieloletnie doświadczenie i praktyczna wiedza zespołu najlepszych specjalistów.

Więcej informacji znajdziesz na korporacyjnej stronie internetowej:www.rawlplug.com.

Rawlplug na świecie

Know-how Rawlplug w zakresie projektowania i produkcji buduje wieloletnia spuścizna działalności wszystkich jego podmiotów, w tym między innymi:

  • Rawlplug Ltd – lekkie i ciężkie zamocowania mechaniczne,
  • Fabryki Pił i Narzędzi "WAPIENICA" – piły i narzędzia do obróbki,
  • Koelner Łańcuckiej Fabryki Śrub – elementy złączne gwintowane,
  • STAHL GmbH – kotwy chemiczne,
  • Rawlplug S.A. (wcześniej Koelner S.A.) – lekkie i ciężkie zamocowania mechaniczne, w tym kołki fasadowe i dachowe.

Za dostarczanie na światowe rynki rozwiązań projektowanych i produkowanych przez Rawlplug odpowiadają lokalne spółki dystrybucyjne. Dystrybucją na terenie Polski zajmuje się Koelner Polska.

Umiejscowienie kluczowych spółek dystrybucyjnych Rawlplug zostało oznaczone na poniższej mapie:Zasięg marki Rawlplug na Świecie

Marki własne Rawlplug

Portfolio produktowe Rawlplug obejmuje blisko 30 000 indeksów z różnych segmentów asortymentowych - zamocowań, elementów złącznych, narzędzi i elektronarzędzi. Markami własnymi Rawlplug są:

  • Rawlplug
  • Koelner
  • Modeco
  • Globus

Polska tradycja, globalny zasięg

Początki firmy, która w 1999 roku pod nazwą Koelner S.A. przejęła całą krajową sprzedaż oraz produkcję zakładu Tworzywa Sztuczne - Krystyna Koelner, sięgają roku 1982. Dynamiczny rozwój polskiego przedsiębiorstwa sprawił, że w 2004 roku firma debiutowała na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Rok później ówczesna Koelner S.A. zakupiła brytyjskie przedsiębiorstwo produkcyjne Rawlplug Ltd. Przejęcie lidera na brytyjskim rynku zamocowań było genezą zmiany nazwy firmy na Rawlplug S.A. w roku 2013.

Zrównoważony Rawlplug

W swojej codziennej działalności Rawlplug kieruje się założeniami polityki zrównoważonego rozwoju. Celem firmy jest dostarczenie Klientom produktów o wysokim standardzie, przy zachowaniu dbałości o kluczowe filary: zarządzanie, odpowiedzialność społeczną, środowisko i łańcuch dostaw.

Poznaj postawy zrównoważonego rozwoju w Rawlplug i dowiedz się, jak przekładają się one na obecną działalność organizacji – odwiedź stronę Sustainable Rawlplug.