Globus

Globus

Narzędzia do wyspecjalizowanej obróbki materiałów w procesach produkcyjnych

Globus posiada jedną z najbardziej rozwiniętych ofert narzędzi do obróbki drewna, metalu, aluminium, PVC i betonu na polskim rynku. Klienci cenią sobie tę markę za profesjonalne doradztwo techniczne, na które mogą liczyć w trakcie planowania i wykonywania swoich projektów.

Już od ponad 94 lat specjalizacją marki są narzędzia dyskowe do cięcia drewna, stali i innych metali – w tym pił ze spiekami oraz frezów ze stali HSS. Oferuje ona również popularne brzeszczoty do cięcia metalu oraz piły do drewna, sprawdzające się w trakcie prac przydomowych. Marka jest doceniana za elastyczność w realizacji zamówień niestandardowych, projektowanych zgodnie z indywidualnymi potrzebami Klientów.

Wyroby marki Globus wykorzystywane są w tartacznictwie, przemyśle drzewnym i meblarskim oraz wielu gałęziach przemysłu metalowego. Dzięki własnemu Działowi Badań i Rozwoju oraz wieloletniemu doświadczeniu w produkcji narzędzi, marka Globus z powodzeniem konkuruje z najlepszymi światowymi producentami w swojej branży.

Oferta produktowa marki Globus:

 • narzędzia do obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych:
  piły tarczowe z płytkami HM, piły tarczowe zwykłe, piły taśmowe i trakowe, noże do strugarek, frezy trzpieniowe oraz kształtowe, głowice frezowe, frezy trzpieniowe pełnowęglikowe, wiertła z płytkami HM, narzędzia z polikryształem diamentu DIA;
   
 • narzędzia do obróbki metali:
  frezy tarczowo-piłkowe, frezy do przecinarek, piły z płytkami HM do cięcia kształtowników stalowych, piły z płytkami HM do cięcia AL. oraz PVC, piły segmentowe, brzeszczoty maszynowe oraz piłek ręcznych, piły tarciowe, piły taśmowe;
   
 • narzędzia dla budownictwa:
  piły z płytkami HM do elektronarzędzi, piły tarczowe diamentowe do cięcia na mokro, piły tarczowe diamentowe do elektronarzędzi, piły tarczowe łańcuchowe, wiertła, dłuta, groty, bruzdowniki, piły ręczne do cięcia betonu komórkowego, narzędzia do rozkroju wełny mineralnej skalnej;
   
 • narzędzia do zadań specjalnych:
  noże do papieru, piły i noże tarczowe dla przemysłu mięsnego, noże dla przemysłu tytoniowego oraz tekstylnego, piły z węglikami spiekanymi do cięcia akrylu oraz wiele innych.


Szczegółowe informacje produktowe dostępne są w cenniku marki Globus. Możesz go znaleźć na tej stronie lub w zakładce Katalogi i cenniki.